***
observatory.cz
Štefánikova hvězdárna online
pro
Dnes otevřeno:
14:00-19:00 / 21:00-23:00 (máme otevřeno)
Počasí: Právě pozorujeme:
počasí
oblačno
pozorování
pozemské objekty
pozorování
Slunce
pozorování
Měsíc

Červen 2019

 

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 14 - 19, 21 - 23
Sobota, Neděle: 11 - 19, 21 - 23

 

Štefánikova hvězdárna je v červnu otevřena denně. V pondělí až pátek od 14 do 19 a od 21 do 23 hodin, v sobotu a v neděli od 11 do 19 a od 21 do 23 hodin.
Výpravy škol a institucí mají možnost navštívit hvězdárnu denně i mimo otevírací dobu podle předem sjednaného termínu.

 

Pořady pro děti:

víkendy (mimo 16. 6.) od 14:30
O kouzelné pastelce – Ťulda a hvězdy
Pohádka o mocném kouzelníkovi, malém klukovi a neobyčejné pastelce, se kterou stačí něco nakreslit, a hned to máte ve skutečnosti. Klidně i raketu pro cesty ke hvězdám…
 

Pořady pro dospělé:

víkendy od 16:00
Příběh o výpravě pod širák, která málem skončila špatně hned na začátku, ale nakonec ji nepřekazili ani indiáni, ani meteority a pod hvězdnou oblohou snad došlo i na splněná přání.
 

Dodatky:

STÁLÁ VÝSTAVA:
Astronomická výstava, jejíž součástí jsou interaktivní exponáty, optické pokusy, historické přístroje i počítače s astronomickými animacemi. Dále je možno navštívit muzeum meteoritů.

SPECIÁLNÍ AKCE:

Den dětí
V sobotu 1. 6. pořádá hvězdárna od 11 do 18 h Den dětí. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, úkoly a hádanky s astronomickou tématikou a za dobrého počasí i pozorování Slunce dalekohledy. Vstup pro děti do 15 let zdarma.

neděle 16. 6. od 14:30
Křest knihy Ludmily Bakonyi Selingerové O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky
Slavnostní uvedení a křest knihy O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky, setkání s autorkou a autogramiáda, divadélko na téma pohádky z knihy i prohlídka hvězdárny.

DODATKY:

Akademie vesmírných cestovatelů
Štefánikova hvězdárna v Praze pořádá astronomický kroužek pro zvídavé žáky 6. až 8. tříd. V průběhu devadesátiminutových lekcí, které se konají vždy jednou týdně v odpoledních hodinách, děti zábavnou formou v rolích vesmírných cestovatelů prozkoumají blízký i vzdálený vesmír a získají odpovědi na své otázky, budou pozorovat oblohu dalekohledy hvězdárny, navštíví planetárium, hvězdárnu v Ďáblicích i observatoř Astronomického ústavu v Ondřejově. Na závěr získají osvědčení „vesmírných cestovatelů“ a ten nejlepší z absolventů malý dalekohled pro první samostatné toulky vesmírem.

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy
Praha Zřizovatel hl.m.Praha
Statut Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy
Veřejné zakázky

Kudyznudy