***
Štefánikova hvězdárna
observatory.cz > Novinky z astronomie > Listopadové víkendové přednáškové show

Listopadové víkendové přednáškové show

Akce na hvězdárně 5.11.2018

Milá veřejnosti, tak přeci jste se dočkali! Přijďte si některý z víkendů podívat na přednáškové programy, které na hvězdárně obvykle uvádíme jen pro školy. Ať už pokusy s kapalným dusíkem, nebo S Ufonkem mezi hvězdami pro nejmenší, v každém případě se bude jednat o nezapomenutelnou akční show. Ale pozor, návštěvnost je omezená kapacitou našeho sálu – 55 osob ;-)

 

 

Event 10.11. a 24.11

 

Kapalný dusík na hvězdárně

 

Zajímá vás jak se změní vlastnosti hluboce zmrazených materiálů, kolikrát zmenší podchlazený balónek svůj oběm, nebo jak fungují supravodiče? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíte v naší experimentální dusíkové show pro celou rodinu. Jde o fyzikální pokusy, které běžně představujeme pouze středním školám, v tuto chvíli však přístupné pro širokou veřejnost.

 

Vstupné dle ceníku přednáškových show –  základní 130 Kč, děti 100 Kč, rodinné 320 Kč

 

Kapacita sálu je omezena, rezervace možné na telefonním čísle 257 320 540

 

Event 17.11.

 

S Ufonkem na hvězdárně

 

S Ufonkem mezi hvězdami je název naší  jedinečné podzimní show pro děti. Program je cílen na nejmenší návštěvníky ve věku 5-9 let. Formou her a pohybových aktivit se tak pod vedením odborného pracovníka hvězdárny seznámí s objekty blízkého i vzdáleného vesmíru.

 

Vstupné pro děti dle ceníku přednáškových show –  100 Kč, doprovod za cenu běžné prohlídky více zde (https://www.observatory.cz/cenik.html)

Akce na hvězdárně 5.11.2018